MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE

W poniedziałek 28 września 2015 roku nasza szkoła kolejny raz gościła u siebie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Uczniowie ZSCKR stawili się na akcję bardzo chętnie. Do oddania krwi zakwalifikowało się 16 uczniów. Każdy z dawców oddał 450 ml tego cennego leku.

Akcje krwiodawstwa zawsze cieszą się wielką popularnością wśród młodzieży. Jest to szczególnie ważne przedsięwzięcie, ponieważ na krew czekają tysiące ludzi chorych. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. I wreszcie chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ten dar serca! Jesteśmy dumni z tego, co robią nasi uczniowie.

Koordynatorem akcji krwiodawstwa w naszej szkole jest pani Iwona Przytulska.

Kolejna akcja odbędzie się 30 listopada 2015 roku.

IMG_20150928_105228 (Kopiowanie)