INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

W dniu 1 września 2015 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016.

W uroczystości wzięli udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi p. Marek Sawicki, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej w MRiRW p. Iwona Korczak, wicemarszałek województwa łódzkiego p. Paweł Bejda, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej p. Cezary Dzierżek, starosta łowicki p. Krzysztof Figat, wójt gminu Zduny p. Jarosław Kwiatkowski, a także radny Sejmiku p. Andrzej Górczyński.

Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego oraz oddania czci ofiarom II wojny światowej. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły – p. Stanisław Kosmowski życząc nauczycielom, uczniom oraz pracownikom sukcesów w nadchodzącym roku. W sposób szczególny powitał pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają naukę w murach ZSCKR.

Następnie głos zabrał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi p. Marek Sawicki, który zwrócił uwagę na potencjał małych gospodarstw stawiających na jakość produkowanych wyrobów. Minister wspomniał również, że Polska powinna promować rozwój żywności ekologicznej, aby stać się liderem w Europie. Minister zachęcał uczniów do nauki i rozwijania zainteresowań. Poprosił, aby pamiętali również o kulturze i kultywowaniu tradycji.

Po części oficjalnej zebrani wysłuchali krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów, a następnie delegacja zaproszonych gości udała się do pracowni rolniczej, gdzie dyrektor szkoły p. Stanisław Kosmowski zaprezentował zmodernizowaną nowoczesną oborę wyposażoną w robot udojowy. Młodzież natomiast spotkała się z wychowawcami.

DSC_0021 (Kopiowanie)DSC_0006 (Kopiowanie)DSC_0041 (Kopiowanie)DSC_0050 (Kopiowanie)DSC_0069 (Kopiowanie)DSC_0079 (Kopiowanie)DSC_0085 (Kopiowanie)DSC_0058 (Kopiowanie)DSC_0129 (Kopiowanie)DSC_0167 (Kopiowanie)DSC_0170 (Kopiowanie)DSC_0176 (Kopiowanie)DSC_0192 (Kopiowanie)DSC_0223 (Kopiowanie)