KAJAKI I ROWERY W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

Młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie już korzysta z zakupionych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Zduńskiej Dąbrowie rowerów i kajaków. Stowarzyszenie funkcjonujące przy szkole realizuje  złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego wniosek w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

W ramach operacji  zakupiono 15 rowerów oraz 7 kajaków wraz z osprzętem i przyczepką do transportu kajaków. Korzystając z atrakcyjnych szlaków wodnych na rzekach  Bzurze i Rawce odbywają się spływy kajakowe, w których bierze udział młodzież szkolna i mieszkańcy Zduńskiej Dąbrowy oraz obszaru działalności LGD – „Gniazdo”. Pierwszy spływ odbył się w dniu 19 czerwca 2014 roku na rzece Bzurze na odcinku Urzecze – Łowicz. W spływie wzięło udział 14 osób. Można było podziwiać malownicze i różnorodne brzegi rzeki leniwie płynącej pośród pól, lasów i łąk. Młodzież odbyła również pierwszą wycieczkę na nowych rowerach ze Zduńskiej Dąbrowy do Soboty i Walewic. W czasie wyjazdu poznawała osobliwości miejsc historycznych związanych z drugą wojną światową oraz uroki walewickiego dworku, historie związane z Napoleonem Bonaparte jak również działalność stadniny koni w Walewicach. Wszystko zostało opowiedziane i przedstawione przez Pana Henryka Warszawskiego.

Dzięki zakupom  sprzętu turystycznego, uatrakcyjniły się formy realizacji lekcji programowych w ramach nauk przyrodniczych oraz zajęć z wychowania fizycznego jak również zajęć pozalekcyjnych. Wszystkie działania zmierzają w kierunku popularyzacji turystyki rowerowej i kajakowej wśród młodzieży i osób dorosłych jak również promocji walorów ziemi łowickiej.

Od września w szkole planowane jest utworzenie Klubów turystyki kajakowej i turystyki rowerowej. Serdecznie zapraszamy uczniów i inne osoby zainteresowane do współpracy.

DSC09609 (Kopiowanie)DSC09613 (Kopiowanie)DSC09614 (Kopiowanie)DSC09619 (Kopiowanie)P1000171 (Kopiowanie)P1000182 (Kopiowanie)