OLIMPIADA MŁODYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH – WOJSŁAWICE

Dwóch uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie – pojedzie na finał krajowy OMPR, który odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej ,,AGROTECH” w Kielcach.

W dniu 21.02.2014 roku w Wojsławicach odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodych Producentów Rolnych. W eliminacjach uczestniczyli rolnicy, studenci i młodzież ze szkół rolniczych województwa łódzkiego. Zainteresowanie w tym roku było bardzo duże – zgłosiło się 50 osób. Z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie brało udział 7 uczniów: Adam Lisiecki,  Kamil Kucharski, Michał Wasilewski, Janusz Błachowicz, Adam Głowacki, Błażej Stanaszek, Karol Wybraniec.

 Po napisaniu testu z grupy 50 osób wyłoniono 5 osób, które będą reprezentować województwo łódzkie w finale krajowym w dniach 6 – 7 marca 2014 roku podczas XX Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej ,,AGROTECH” w Kielcach. Do tej grupy dostało się 2 uczniów z ZSCKR ze Zduńskiej Dąbrowy: Janusz Błachowicz z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik oraz Karol Wybraniec z klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik, pozostałe osoby to absolwenci szkół, studenci i rolnicy, którzy prowadzą swoje  gospodarstwa.

Testy sprawdzające, które rozwiązywali uczestnicy reprezentowały wysoki poziom wiedzy rolniczej, wykraczający poza program nauczania w szkołach rolniczych. Układane były przez wykładowców Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Uczniowie do olimpiady przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych – pani Jolanty Bilskiej.

 20140221_133557-1 (Kopiowanie)20140221_134335-1 (Kopiowanie)