WIGILIJNE DZIEŁO W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE…

Boże Narodzenie – czas święty, a więc Bogu przeznaczony. Koloryt i atmosfera świąt pozwalają człowiekowi oderwać się od szarej rzeczywistości i dostrzec inne wymiary swego istnienia w czasie, ujrzeć piękno i doznać dobroci, wyrazić komuś miłość i wdzięczność.

Święta Bożego Narodzenia rozpoczyna Wigilia., która 21 grudnia 2011 roku odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie. To przedświąteczne spotkanie przygotowują wychowankowie internatu oraz samorząd szkolny pod bacznym okiem swoich nauczycieli. Przygotowania trwały kilka tygodni. Powstawały dekoracje i poszukiwani byli sponsorzy. W budynku szkoły rozbłysły przepięknie wystrojone choinki. Na korytarzach rozbrzmiewały kolędy, a z kuchni dobiegały aromaty wigilijnych potraw.

Zgodnie z piękną tradycją kultywowaną już 9 lat gościliśmy na wigilii szkolnej dzieci z Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Gostyninie wraz z dyrekcją i wychowawcami. Tuż przed godziną 17.00 wszyscy zebrali się w szkolnej świetlicy.
W bajkowej scenerii zimy zebranych gości powitała pani Dyrektor Szkoły Zofia Wawrzyńczak: ,,Chciałabym, aby we wspomnieniach tego wieczoru pozostała atmosfera radości i życzliwości. Abyśmy tę atmosferę przenieśli na kolejne dni”.  Podziękowała sponsorom zaznaczając, że dzięki ich hojności możliwe jest dzisiejsze spotkanie. Następnie oddała głos aktorom, którzy przedstawili „Jasełka na wesoło”. Na scenie pojawiły się anioły diabły, dzieci. Nie zabrakło tradycyjnego żłóbka, w którym narodził się Zbawiciel.

Ciepłe, serdeczne życzenia, łamanie się opłatkiem, piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę. Wigilijny stół zastawiony tradycyjnymi daniami był dopełnieniem świątecznego uroku. Przy nim spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, nasi darczyńcy. Gośćmi honorowymi była grupa wychowanków z domu dziecka w Gostynina. Spożywaniu tradycyjnych potraw wigilijnych towarzyszyło wspólne kolędowanie. Wszyscy w miłej atmosferze przeżyli wspaniałe chwile, które przybliżyły nas do Świąt Bożego Narodzenia.

Nagle wszystko ucichło, rozbrzmiały dzwonki reniferów i do naszych gości zawitał św. Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Radość była ogromna, każde dziecko otrzymało paczkę z podarunkami. Przekazano również prezenty oraz upominki dla wychowanków, którzy nie mogli do nas przybyć.

Mamy nadzieję, że nasze wigilijne dzieło na długo zapisze się w pamięci, a pobyt w naszej szkole dał dzieciom namiastkę ciepła rodzinnego.

Sponsorzy Wigilii Szkolnej 2011 r.

  1. PHU „EKO-WIN” w Piotrowicach
  2. Samorząd Gminy Zdunach
  3. Ks. Prałat Bolesław Stokłosa, Proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Zdunach
  4. Lecznica Weterynaryjna w Zdunach, Spółka Akcyjna Golan, Gasik, Kubica
  5. Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Zdunach, nauczyciele, uczniowie i pracownicy niepedagogiczni
  6. Mieszkańcy Złakowa Kościelnego, Przemysłowa, Mastek, Wyborowa
  7. PSB Grzegory w Zdunach
  8.  Firma Bracia Urbanek S.C. w ŁowiczuAgros Nova Sp. z o.o. Zakład w Łowiczu
  9. PPHU Sun-Day w Łowiczu
  10. Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska “Pszczółka” w Łowiczu
  11.  Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Ważyńscy w Śleszynie
  12. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu
  13. Ofiarodawcy opłatków wigilijnych z Żychlina
  14. ZPHU Drew-Max w Zdunach
  15.  Sklep Koala w Łowiczu
  16. Ulanowski Rafał, Gabinet Weterynaryjny w Łowiczu
  17. Państwo Borensztajn, ofiarodawcy choinek
  18. Grzegorz Kwiatkowski, Sklep wielobranżowy w Zdunach
  19. W Domu i Ogrodzie w Łowiczu
  20. Hurtownia książek PANORAMIC w Bielawskiej Wsi
  21. Julian Gajda, Sklep spożywczy JULEK w Zdunach
  22. Joanna Sałata, Przewodnicząca Rady Rodziców w ZS CKR w Zduńskiej  Dąbrowie
  23. Dyrektor ZS CKR w Zduńskiej Dąbrowie, nauczyciele, uczniowie i pracownicy niepedagogiczna

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie pragnie podziękować wszystkim osobom i firmom wspierającym organizację Wigilii Szkolnej, w której udział wzięły dzieci z Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych w Gostyninie.