PIKNIK EDUKACYJNY W SOKOŁOWIE PODLASKIM

“Teraz przyszedł taki moment, że szkoły te chcą się ze sobą spotkać, chcą porównać swój dorobek. Chcą zaprezentować, w oparciu o głębokie korzenie ludowości , połączenie nauki zawodu z kulturą ludową, z rękodziełem i kultywowaniem tradycji. Ten piknik pokazuje jak polskie rolnictwo jest tradycyjnie nowoczesne. Ciągle szuka innowacyjności i nowych rozwiązań, nie zapominając o swoich korzeniach” – tymi słowami Pan minister Marek Sawicki powitał wszystkie szkoły rolnicze.

1 październik 2011 roku odbył się Piknik Edukacyjny na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
w Sokołowie Podlaskim. W imprezie wzięły udział wszystkie szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz szkoły leśne.

Piknik zaszczycili swoją obecnością między innymi: Pan Marek  Sawicki – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Tadeusz Nalewajk – Podsekretarz Stanu w MRiRW, Pani Maria Sondij – Korulczyk – Dyrektor Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki w MRiRW, Pani Zofia Stypińska – zastępca Dyrektora Departamentu Doradztwa, Oświaty Rolniczej i Nauki w MRiRW.

Naszą szkołę reprezentowali: Pani Zofia Wawrzyńczak – Dyrektor szkoły, Pani Agnieszka Kaczor, Pani Anna Domińczak, Daria Tokarska, Róża Gradowska i Marcin Woźniak.

Główną intencją pikniku była promocja programu  PROW 2007-2013 w szkołach rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz integracja szkół.

O godz. 10.00 Pan  wiceminister Tadeusz Nalewajk  oficjalnie otworzył piknik. Wszystkie szkoły przygotowały stoiska, na których można było obejrzeć  wspaniałe wieńce dożynkowe oraz prezentacje poszczególnych regionów. Wszyscy podziwialiśmy różnorodne stroje ludowe. Pan minister odwiedzając nasze stoisko stwierdził, że  najpiękniejsze są ludowe stroje łowickie.

Uroczystości uświetnił koncert wykonany przez artystów Polskiej Opery Kameralnej. Były także występy zespołów szkolnych i Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych. Atrakcjami były konkursy i quizy organizowane również przez przedstawicieli szkół leśnych. Najważniejsze z nich to: Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, konkurs wiedzy o Programie „Poznaj Dobrą Żywność”, Konkurs na najpiękniejsze stoisko szkolne.

Wszystkie szkoły otrzymały nagrody z rąk Pana ministra Marka Sawickiego – kamery cyfrowe.

Wyjazd ten dostarczył wszystkim miłych i niezapomnianych wrażeń.