NAJWIĘKSZA W POLSCE WYSTAWA ROLNICZA AGRO SHOW

W dniach od 23 do 26 września 2011 roku, w Bednarach koło Poznania  po raz trzynasty odbyła się największa w Polsce wystawa rolnicza na otwartej przestrzeni – AGRO SHOW. Organizatorem tej wystawy jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Najnowocześniejsze maszyny i urządzenia oraz szeroki asortyment materiałów, środków oraz usług związanych z produkcją rolniczą mieli okazję zobaczyć uczniowie naszej szkoły, głównie z klas kształcących w zawodzie technik rolnik. Tradycyjnie, bowiem pierwszy dzień wystawy adresowany był do młodzieży ze średnich szkół rolniczych.
W tym roku organizator wzbogacił go o specjalistyczny wykład dla nauczycieli zawodu z zakresu mechanizacji rolnictwa. Głównym wydarzeniem dnia był turniej sprawnościowy, w którym wzięły udział drużyny szkół przybyłych na AGRO SHOW. Naszą szkołę w Konkursie reprezentowali Klimek Mateusz i Mikina Zbigniew – uczniowie klasy III TR. Należało umieścić zaostrzony, metalowy trzpień przymocowany do ładowacza czołowego w pionowo wkopaną rurę o wysokości jednego metra. Zwyciężyła ta drużyna, która osiągnęła najkrótszy czas przejazdów. W tym roku nie udało się naszym reprezentantom sięgnąć po nagrody, ale moc pozytywnych wrażeń i możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu nowoczesnego rolnictwa, dla wszystkich uczestników wyjazdu są najlepszą nagrodą.