MATURZYŚCI ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE NA JASNEJ GÓRZE

16 kwietnia 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie brali udział w XVII Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Łowickiej. W spotkaniu uczestniczy blisko 4 tys. osób
z 61 szkół ponadgimnazjalnych.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa z programu duszpasterskiego Kościoła  „W KOMUNII Z BOGIEM”. Modlitwa rozpoczęła się o godz. 10.00 Drogą Krzyżową na wałach jasnogórskich, ,,Wpisujecie się dzisiaj swoją pielgrzymką w ten wielki nurt pielgrzymowania na Jasną Górę – mówił, witając młodzież, o. Karol Oset  – Kochani młodzi pielgrzymi, witamy was bardzo serdecznie i zależy nam na tym niezmiernie, abyście tu dotknęli tej świętości, obecności Matki Bożej na tym miejscu, dla nas i dla każdego człowieka. Ona tutaj przygarnia was do Swego serca, pociesza, umacnia, dodaje otuchy i zapewnia, jeśli będziemy patrzeć na Jezusa, to Ona również będzie z nami”. Następnie młodzież udała się do Sali o. Kordeckiego, gdzie o godz. 10.45 uczestniczyła w konferencji. Centralnym punktem modlitwy była Msza św. odprawiana o godz. 12.00 w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii, w koncelebrze 37 kapłanów, przewodniczył i homilię wygłosił ordynariusz diecezji bp Andrzej Dziuba, który przywitał zebranych słowami: „Jakby cząstka diecezji łowickiej przeniosła się dzisiaj na Jasną Górę i staje tutaj w duchu wdzięczności, a jednocześnie także pełnej ufności prośby, zwłaszcza w intencjach matury, w intencjach wyborów dróg życiowych, w intencjach tego, co jest przyszłością”. „My dzisiaj, w jakimś sensie, zostawiliśmy swoje parafialne zabiegania wokół przygotowania do Wielkiego Tygodnia – mówił w homilii bp Andrzej Dziuba – ,,Wy, droga młodzieży, pozostawiliście intensywność przygotowania do egzaminu dojrzałości, wasi nauczyciele i wychowawcy, tak, jak wam towarzyszyli przez lata szkoły, tak chcieli być także z wami dzisiaj, tutaj, jakby w tej niepowtarzalnej pustyni, w której nic nie przeszkadza w patrzeniu w samego Boga, w tym rozpoznaniu, jak mówi hasło naszej pielgrzymki, ‘Komunii z Bogiem’”.