POKAZ

Dnia 15 listopada 2010 roku w Gabinecie Weterynaryjnym „Dąbrowa” przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbył się pokaz dla słuchaczy Prywatnego Centrum Kształcenia Zawodowego w Warszawie kształcącego w zawodzie technik weterynarii. Pokaz, który dotyczył badania mięsa metodą wytrawiania w kierunku obecności włośnia spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Przeprowadził go Lekarz weterynarii Rafał Ulanowski.

W Gabinecie weterynaryjnym „Dąbrowa” funkcjonuje Terenowa Pracownia Wytrawiania nr 8 podlegająca Zakładowi Higieny Weterynaryjnej w Piotrkowie Trybunalskim. Jest to jednocześnie jedyna w powiecie łowickim tego rodzaju placówka. Pracownia wytrawiania obsługuje wszystkie ubojnie powiatu łowickiego w zakresie badania mięsa metodą wytrawiania.