Katyń 1940 i 2010. Prawda Ból i Nadzieja

28 kwietnia 2010 roku na 4 godzinie lekcyjnej odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający Zbrodnię Katyńską oraz wydarzenia z 10 kwietnia 2010 r. Społeczność szkolna obejrzała dwa filmy upamiętniające te tragiczne wydarzenia, prezentację multimedialną: \”Katyń 1940 i 2010”oraz wysłuchała wierszy i wspomnień. Zaprezentowano sylwetki tragicznie zmarłych – pary prezydenckiej, polityków, przedstawicieli kościołów, rodzin katyńskich, najwyższych władz w Polsce i członków załogi. Uroczystość ta była kolejnym działaniem na rzecz wspólnego wychowania młodzieży na świadomych i odpowiedzialnych obywateli, żyjących w poczuciu przynależności do narodu i państwa.
Apel został przygotowany przez młodzież klas I, II i III -ich pod kierunkiem nauczyciela historii Dariusza Wojtysiaka. Pierwotnie apel miał być poświęcony 70- tej rocznicy zbrodni katyńskiej i pamięci 22 tysięcy Polaków wymordowanych na ziemiach Katynia, Starobielska i Ostaszkowa.