19 listopada 2008 r. odbyła się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Rolniczej w Bratoszewicach

19 listopada odbyła się Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Rolniczej w Bratoszewicach. Dariusz Kotulski uczeń kl. IVTR zajął 3-cie miejsce i otrzymał cenne nagrody: Puchar Dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Drukarkę-Hp, DVD-Panasonic, Pen DRIVE-Sony, encyklopedię „Zagrożone ptaki Polski”, torbę podróżną, kombinezon ochronny przy stosowaniu środków ochrony roślin. Do olimpiady przygotowywała młodzież p. Jolanta Bilska – nauczyciel produkcji roślinnej i geografii.
I etap olimpiady odbył się 6 listopada. Uczestniczyło w nim 58 osób, z tej liczby 10 osób zakwalifikowało się do II etatu wojewódzkiego. W tej dziesiątce znalazło się3-ch uczniów z naszej szkoły: Dariusz Kotulski, Łukasz Myszkowski, Robert Wojtasiak. 19 listopada odbyły się eliminacje wojewódzkie. Uczestnikami byli uczniowie i rolnicy z 3-ch oddziałów: Bratoszewice, Piotrków Tryb., Kościerzyn.
II etap składał się z części pisemnej, w której brało udział 30 osób, do finału zakwalifikowało się 10 osób. Wśród nich znalazł się Dariusz Kotulski. W tej olimpiadzie uczniowie uczestniczą z rolnikami, którzy posiadają wiedzę teotetyczną i praktyczną na wysokim poziomie oraz uczestniczą w olimpiadzie już kolejny raz.
Najlepszy ze wszystkich uczniów województwa łódzkiego był Dariusz Kotulski, który po części ustnej znalazł się na 3-cim miejscu. I, II, IV i V miejsca zajęli rolnicy. Cieszy nas fakt, że Darek będąc jeszcze uczniem szkoły, jest dla nich dobrym partnerem w zdobywaniu najnowszej wiedzy rolniczej. Dariusz Kotulski wiąże swoje przyszłe plany z prowadzeniem gospodarstwa rolnego swoich rodziców. Osiąga dobre wyniki w nauce. Jest świadomy, że wieś potrzebuje ludzi wykształconych i dlatego po zdaniu matury, planuje podjęcie dalszej nauki. Jego zainteresowania to ochrona środowiska – co jest bardzo ważne w prowadzeniu gospodarstwa rolnego w Polsce.