PODIUM DLA SZKOŁY I INDEKS NA POLITECHNIKĘ BYDGOSKĄ DLA UCZNIA TECHNIKUM W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

W czwartek 11 kwietnia 2024 r. w murach Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej  im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich odbył się jubileuszowy X Konkurs Indeks dla Rolnika. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie reprezentował Adam Biernaciak uczeń trzeciej klasy technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik. W finale krajowym każdy uczestnik musiał opracować i przedstawić przed komisją piętnastominutową prezentację o tematyce „Biogazownie jako element produkcji roślinnej i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym”. Do rywalizacji przystąpiło 19 finalistów. Po podsumowaniu wyników komisja konkursowa  wyłoniła 10  laureatów, wśród nich 6 miejsce zajął Adam Biernaciak. Uczeń  uzyskał zaświadczenie upoważniające do podjęcia kształcenia na Wydziałach Rolnictwa i Biotechnologii lub Hodowli i Biologii Zwierząt  Politechniki Bydgoskiej oraz został uhonorowany nagrodami od sponsorów.

Nadmienić należy, że Adam jako uczeń naszej szkoły dał się poznać jako skromna osoba odznacza się  wszechstronnymi zainteresowaniami w szczególności bliska jest mu tematyka odnawialnych źródeł energii. Prowadząc wspólnie z rodzicami  gospodarstwo ukierunkowane na produkcję roślinną w sposób szczególny dba o glebę i środowisko.

Podczas gali X edycji konkursu odbył się również ranking uczestniczących szkół.  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej  w Zduńskiej Dąbrowie został sklasyfikowany na 3 miejscu. Na przełomie dziesięciu lat uczestnictwa uczniowie szkoły zdobyli 16 indeksów.

Serdecznie gratulujemy Adamowi oraz wszystkim dotychczasowym uczestnikom.