W niedzielny poranek 31 marca 2019 roku grupa młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego wyjechała do Grecji. Po kilkudziesięciogodzinnej podróży dotarli do malowniczej miejscowości Leptokaria, położonej na wybrzeżu morza Egejskiego, u stóp mitologicznej Góry Olimp. Uczniowie wraz z opiekunami zostali zakwaterowani w hotelu Poseidon Palace na wybrzeżu morza Egejskiego. Młodzież podzielono na dwie grupy, zgodnie z kształconymi zawodami. Technicy weterynarii odbywali praktyki głównie w stadninie koni, ich głównym zajęciem były prace porządkowe w stajni, pielęgnacja tych pięknych zwierząt oraz ich ujeżdżanie. Swoje umiejętności doskonalili w klinice weterynaryjnej wykonując podstawowe badania małych zwierząt. Technicy rolnicy wykonywali prace związane z nawadnianiem roślin w szklarni oraz pielęgnacyjne na terenach zielonych zlokalizowanych wokół hotelu. Chłopcy odwiedzili też dealera firmy John Deer oraz poznali bazę dydaktyczną amerykańskiej szkoły rolniczej. W czasie podróży obserwowali roślinność oraz sposoby prowadzenia plantacji winorośli, kiwi jak również roślin rolniczych zbóż i rzepaku.

Jeden dzień praktyki dla obu grup realizowany był w mini zoo, gdzie pielęgnowali zwierzęta gospodarskie, ale również wielbłądy, strusie czy lamy. Przygotowywali i zadawali pasze wszystkim zwierzętom oraz porządkowali pomieszczenia inwentarskie.

Po zakończonych praktykach popołudnia spędzali rekreacyjnie, korzystając ze sprzętów i obiektów sportowych oraz gier planszowych.

Koordynatorzy projektu zaplanowali również zajęcia kulturowe m.in naukę tańca greckiego, dyskoteki oraz wycieczki np. na wyspę Skiathos, wyspę meteorów, Thesalonik i oraz Pantalejmon. Uczniowie poznali architekturę odwiedzanych miejscowości, podziwiali urok pięknych uliczek, a wieczorami obserwowali niesamowite zachody słońca.

Dwutygodniowy staż był bardzo dobrze zorganizowany. Nawiązały się nowe przyjaźnie. a po powrocie do Polski opowieściom nie było końca.