ADAM GŁOWACKI CZWARTY W WOJEWÓDZKIEJ OLIMPIADZIE EKOLOGICZNEJ

Olimpiada Ekologiczna organizowana przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego odbyła się w dwóch etapach.

Pierwszy etap odbył się 02 marca 2016 roku w trzech oddziałach :Bratoszewice, Piotrków Trybunalski, Kościerzyn.

Pytania obejmowały następujące zagadnienia:
1. Ekologiczna produkcja rolnicza.
2. Zasady cross-compliance.
3. Ochrona środowiska w gospodarstwie rolnym z uwzględnieniem zasad dobrej praktyki rolniczej.
4. Odnawialne źródła energii.
5. Programy rolnośrodowiskowe.

W etapie tym wzięło udział 49 osób w tym 7 uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. Byli to: Mateusz Dałek z klasy II TR, Paweł Kozłowski, Robert Siekiera, Jakub Łąpieś z klasy III TR oraz Adam Głowacki, Piotr Zygmuntowicz z klasy IV TR.
Po przeprowadzonym etapie pisemnym 10 osób zakwalifikowało się do eliminacji wojewódzkich w tym 3 osoby z naszej szkołyMateusz Dałek , Paweł Kozłowski oraz Adam Głowacki.

Drugi etap II etap Wojewódzkiej Olimpiady Ekologicznej odbył się 16 marca 2016 roku w Kościerzynie. Uczestniczyło w nim 30 najlepszych osób z trzech oddziałów. Po części pisemnej 10 osób przystąpiło do finału ustnego. W tym finale znalazł się Adam Głowacki uczeń klasy IV TR z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowy. Finaliści musieli udzielić ustnej odpowiedzi na 3 pytania.

Po części ustnej Adam Głowacki zajął IV miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Ekologicznej.

Do olimpiady młodzież przygotowywała nauczycielka produkcji roślinnej – Jolanta Bilska.

DSC_0103 (Kopiowanie)