STUDNIÓWKA 2016

Czas przed najważniejszym w życiu młodego człowieka egzaminem, wypełniony jest intensywną pracą, troskami i niepewnością. Nie inaczej jest w przypadku uczniów i uczennic klas maturalnych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie. Jest jednak czas nauki i czas zabawy. Sobota 6 lutego 2016 roku zapisała się w kalendarzu imprez okolicznościowych tegorocznych maturzystów jako dzień wyjątkowy, dzień, w którym odbył się długo oczekiwany przez Nich bal studniówkowy.

Przygotowania do tego wyjątkowego wieczoru trwały wiele dni, podczas których młodzież wykazała się ogromnym zaangażowaniem, pracowitością i nietuzinkową inwencją twórczą, którą obrazowały chociażby przepiękne dekoracje wykonane przez uczniów klas trzecich i czwartych technikum kształcącego w zawodzie techniki architektury krajobrazu pod kierunkiem pana Pawła Kudelskiego podchodzącego do tego typu aranżacji w sposób wyjątkowo profesjonalny i oryginalny.

Cały ten trud, poświęcenie, nieprzespane noce i wielogodzinne prace nie poszły na marne. O godzinie 18.00 tegoroczni maturzyści, osoby towarzyszące, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji oraz zaproszeni goście spotkali się w gmachu ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, pięknie udekorowanym, wyposażonym, a przede wszystkim przepełnionym duchem wieloletniej tradycji szkoły w murach, której bale studniówkowe odbywają się bez przerwy od wielu, wielu lat.

Studniówka 2016 w Zduńskiej Dąbrowie rozpoczęła się od słowno-muzycznego występu uczniów klas maturalnych przeplatanych wystąpieniami: dyrektora szkoły pana Stanisława Kosmowskiego oraz przedstawiciela rodziców pani Moniki Pałygi. Punktem kulminacyjnym tej części uroczystości był oczywiście polonez do rozpoczęcia którego sygnał dał pan dyrektor słowami: „Poloneza czas rozpocząć”. Taniec w wykonaniu uczniów szkoły w Zduńskiej Dąbrowie wzbudził wśród zebranych gromki aplauz i szczery podziw dla pięknych strojów, gracji wykonania i oczywiście wyjątkowe barwnej choreografii, której autorem oraz instruktorem w przygotowaniach
był niezawodny pan Piotr Surma.

Po części oficjalnej uczestnicy balu studniówkowego udali się ze szkolnej stołówki, na której odbywała się pierwsza część imprezy do sali konferencyjnej, na której czekały już na Nich wykwintne dania przygotowane przez firmę cateringową. Po krótkich wojażach kulinarnych oraz rozmowach w gronie najbliższych przyjaciół i znajomych, zgodnie z szkolną tradycją uczniowie klas maturalnych zaprosili do walca zebranych na sali nauczycieli. Moment, w którym uczestnicy studniówki udali się na teren szkolnej stołówki gdzie odtańczono wspomnianego już walca, stanowił asumpt do rozpoczęcia szampańskiej zabawy tanecznej trwającej do białego rana a przerywanej tylko w chwilach kulinarnej degustacji.

Podniosła atmosfera, huczna zabawa stanowią idealne podsumowanie balu studniówkowego 2016 w ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, którego baśniowy obraz na długo zapadnie w pamięci tegorocznych maturzystów.

DSC_0323 (Kopiowanie)12657812_979571808788347_1989702049563052239_o (Kopiowanie)

12698322_979571858788342_4278646618937047055_o (Kopiowanie)DSC_0460 (Kopiowanie)

DSC_0388 (Kopiowanie)12672211_979575235454671_6138949672700763841_o (Kopiowanie)