WYCIECZKA DO PŁOCKA

8 grudnia 2011 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Płocka. Nawet jeśli miasto to, z uwagi choćby na swą bliskość nie stanowi dla wielu atrakcji to Płock, który odkryliśmy w  grudniowy czwartek z pewnością okazał się miłą niespodzianką.

W związku z tym, że 13 grudnia mija 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce postanowiliśmy poczuć atmosferę tamtych, nieznanych nam czasów. Obejrzeliśmy film ,,80 milionów wyreżyserowany przez Waldemara Krzystka.

Film “80 milionów” przedstawia sensacyjną historię pieniędzy należących do dolnośląskiej Solidarności, które zostały wypłacone z banku tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego. Scenariusz jest inspirowany autentycznymi wydarzeniami. Bohaterowie filmu wzorowani są na działaczach dolnośląskiej Solidarności – Władysławie Frasyniuku, Piotrze Bednarzu, Józefie Piniorze i Stanisławie Huskowskim.

Ten film jest optymistyczny, ponieważ pokazuje, że nawet w najtrudniejszym okresie można wygrywać, zachowywać się przyzwoicie i można żyć uczciwie.

Kolejnym punktem naszej wyprawy było Muzeum Mazowieckie. We wnętrzu secesyjnej kamienicy mieszczącej się przy ulicy Tumskiej 8 oglądaliśmy następujące wystawy: wnętrza secesyjne, galerię malarstwa i rzeźby młodopolskiej, salę sztuki Młodej Polski, kolekcję rzemiosła artystycznego. Płockie muzeum wywarło na nas bardzo pozytywne wrażenie i mimo, iż jest stosunkowo młode to zbiorów, jakie posiada nie powstydziłby się nawet paryski Luwr.