MATURA 2011 ROZPOCZĘTA!

Sale do pisania matur przygotowane już w piątek przed długim weekendem. Również kasztany zakwitły w tym roku
z niemal tygodniowym wyprzedzeniem.

Maturzyści zaczęli punktualnie o godz. 9 wyposażeni w długopisy z czarnymi wkładami albo w pióra z czarnym atramentem. Muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych – z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym.

Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych. Zdaje je na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. W tej grupie znajdują się: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, matematyka, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu, filozofia, informatyka oraz język łaciński  i kultura antyczna.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór i długopisów!