KURS – OBSŁUGA KASY FISKALNEJ

W dniach 17 – 18 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kursie obsługi kasy fiskalnej. Celem kursu było zdobycie niezbędnej wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim praktycznych umiejętności potrzebnych do pracy na stanowisku handlowym wyposażonym w kasę fiskalną. Uczniowe zapoznali się z podstawowymi czynnościami wykonywanymi przez każdego sprzedawcę przy użyciu kasy fiskalnej, m.in. drukowanie paragaonów, tworzenie raportów i rozliczeń kasowych na koniec danego okresu. Poznali również wiele przydatnych wskazówek związanych z organizacją stanowiska handlowego wyposażonego w kasę fiskalną.

Podczas zajęć praktycznych uczniowie mieli okazję pracować na 2 typach kas (Posnet, Elzab). Kurs zakończył się egzaminem wewnętrznym, a uczniowie otrzymali stosowne zaświadczenia, (zgodne ze wzorem MEN).

Szkolenie zostało przeprowadzone przez Ośrodek Szkolenia i Rozwoju Kadr „Denar” z Bydgoszczy.