SZKOŁA W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE ZAJĘŁA I MIEJSCE W ELIMINACJACH OKRĘGOWYCH OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

7 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie zakwalifikowało się do  etapu centralnego  XL  Edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

22 kwietnia 2016 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych okręgu warszawskiego.  Łącznie w 8 blokach tematycznych konkurowało ze sobą 175 uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie od wielu lat nieprzerwanie biorą udział w tych zmaganiach, odnosząc  sukcesy zarówno na etapie okręgowym jak i później ogólnopolskim.

Nasi uczniowie startowali w 5 blokach tematycznych i w każdym z nich zajęli czołowe miejsca. Bezapelacyjne zwycięstwo odnieśli uczniowi startujący w bloku produkcja roślinna, zajmując  trzy kolejne notowane   miejsca:  Adam Głowacki  z klasy IV TR zajął I miejsce, jego kolega z klasy Błażej Staniaszek był II, a Jakub Łąpieś z klasy III TR uplasował się na III miejscu. W tym bloku uczniów do olimpiady przygotowała p. Jolanta Bilska, nauczycielka produkcji roślinnej.

W bloku produkcja zwierzęca  I miejsce zajął Michał Stańczyk z klasy II Technikum Weterynaryjnego, opiekunem merytorycznym ucznia jest p. Magdalena Bajena, nauczycielka produkcji zwierzęcej oraz chowu i hodowli zwierząt.

W bloku architektura krajobrazu na II miejscu uplasował się Damian Zduńczyk z klasy III Technikum architektury krajobrazu, którego do olimpiady  przygotowała p. Agnieszka Piesik, ucząca w szkole przedmiotów zawodowych związanych z architekturą krajobrazu.

W bloku agrobiznes Paweł Kozłowski (ubiegłoroczny laureat) z klasy III Technikum rolniczego zajął III miejsce. Pawła do Olimpiady przygotowywała p. Zofia Rosa,  wicedyrektor szkoły, ucząca w szkole przedmiotów ekonomicznych.

 W bloku mechanizacji rolnictwa Michał Pietrzak z klasy IV  TR zajął  również III miejsce.  Opiekunem merytorycznym ucznia  jest  p. Stanisław Kosmowski, dyrektor szkoły.

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe, a przede wszystkim prawo udziału w prestiżowym  finale centralnym Olimpiady. Stawką zmagań w finale są indeksy na wybrane kierunki uczelni rolniczych w całym Kraju. W eliminacjach okręgowych  brali także udział: Małgosia Sęk  i Jakub Wojda z III i IV klasy architektury krajobrazu, Ewelina Popławska, Adrian Seliga z klasy IV i II Technikum weterynaryjnego oraz dwaj uczniowie z klasy IV Technikum rolniczego Maciej Pietrzak i Karol Wybraniec.

Wyniki uzyskane przez wszystkich naszych uczniów spowodowały, że Szkoła ze Zduńskiej Dąbrowy zdobyła I miejsce w eliminacjach okręgowych XL OWiUR.

Wszystkim uczestnikom zmagań olimpijskich i ich opiekunom gratulujemy. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w wielkim finale, który odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca 2016 r. w Poznaniu.

Patronem medialnym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

DSC01155 (Kopiowanie)DSC01156 (Kopiowanie)

DSC01157 (Kopiowanie)DSC01158 (Kopiowanie)

DSC01175 (Kopiowanie)DSC01180 (Kopiowanie)

DSC01181 (Kopiowanie)DSC01183 (Kopiowanie)