UCZNIOWIE ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE W FINALE OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O BANKACH

Aż 8 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie zakwalifikowało się i wzięło udział w eliminacjach centralnych IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. Eliminacje odbyły się 8 marca 2016 r. w Poznaniu, w auli Collegium Da Vinci Uniwersytetu SWPS. Sukces tym bardziej cieszy, gdyż nasi uczniowie w tej Olimpiadzie startowali po raz pierwszy. Byli to:

1. Kacper Pyka z klasy I TW

2. Marta Kacprzak z klasy II TW

3. Iza Matusiak z klasy II TW

4. Sara Ewkowska z klasy III TW

5. Bartłomiej Bujała z klasy IV TR

6. Adam Głowacki z klasy IV TR

7. Michał Pakulski z klasy IV TR

8. Radosław Zawiślak z klasy IV TR

Tematem przewodnim tegorocznej olimpiady jest “System bankowy – instytucje, mechanizmy oraz zagrożenia dla stabilności finansowej”. Olimpiada ma na celu podniesienie jakości nauczania podstaw przedsiębiorczości, pobudzanie zainteresowań młodzieży produktami bankowymi, rozwijanie umiejętności gospodarowania własnymi oraz powierzonymi środkami pieniężnymi, a także odpowiedzialnego zaciągania zobowiązań finansowych oraz znajomość systemu bankowego.

Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 9 kwietnia 2016 r. w Poznaniu.

Uczniowie do Olimpiady przygotowywali się pod kierunkiem Zofii Rosy, nauczycielki przedmiotów ekonomicznych, która w szkole pełni funkcję wicedyrektora i prowadzi Naukowe Koło Ekonomistów.

2016-03-08-1727 (Kopiowanie)2016-03-08-1724 (Kopiowanie)owob (Kopiowanie)2016-03-08-1731 (Kopiowanie)