WIGILIA W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

Okres przedświąteczny to również wyjątkowy czas dla społeczności Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie. Czas, w którym uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji podejmują się ogromnego, nierzadko kilkutygodniowego wysiłku w przygotowywaniu świątecznych dekoracji i prezentów, wigilijnych potraw, nastrojowych jasełek oraz wielu, wielu innych przedsięwzięć służących przede wszystkim jednemu, uszczęśliwieniu naszych corocznych bywalców z Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie.

W tym roku wigilia w Zduńskiej Dąbrowie odbyła się 17 grudnia o godzinie 17.00. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Stanisław Kosmowski, który w przemówieniu okolicznościowym przywitał wszystkich zaproszonych gości, zwłaszcza przybyłe wraz z opiekunami dzieci, a następnie po odczytaniu i zaprezentowaniu licznie przybyłych sponsorów, zarysował idee jakie przyświecają trwającej już bez mała kilkanaście lat współpracy naszej szkoły z placówką w Gostyninie.

Po złożeniu świątecznych życzeń pan dyrektor zaprosił zebranych w sali konferencyjnej gości na spektakl jasełkowy przygotowany przez uczniów szkoły w Zduńskiej Dąbrowie oczywiście pod kierownictwem wychowawców: pani Sylwii Jabłońskiej i pani Kingi Dzik. Młodzi wykonawcy wykazali się jak co roku ogromnym talentem aktorskim i zaangażowaniem, a nastrojowe dekoracje, wymyślne, barwne kostiumy oraz przepiękne piosenki, kolędy i układy taneczne wprawiły wszystkich w stan zadumy przeplatany elementami humoru, zwłaszcza kiedy na scenie pojawiały się takie postacie jak osioł i wół grane przez niezawodnych braci Pacholczyków czy też nowoczesny Herod, w którego rolę wcielił się Szymon Baliński.

Po gromkich brawach pan dyrektor podziękował młodym aktorom oraz ich opiekunom i zaprosił wszystkich zebranych na uroczystą wieczerzę wigilijną przygotowaną w szkolnej stołówce. Zanim przystąpiono do konsumowania wspaniałych, świątecznych specjałów przygotowanych przez nasze panie kucharki głos zabrał pan Aleksander Frankiewicz odpowiedzialny za liturgiczną oprawę uroczystości, który zaprosił zebranych gości do wysłuchania fragmentu Pisma Świętego poświęconego narodzinom Jezusa Chrystusa oraz do wspólnego dzielenia się opłatkiem.

Po odczytaniu przez ucznia Pawła Kozłowskiego fragmentu Ewangelii św. Łukasza głos zabrały osoby duchowne: ksiądz prałat Bolesław Stokłosa oraz proboszcz parafii w Zdunach ksiądz Jarosław Swędrak, którzy pobłogosławili uczestnikom wigilijnej wieczerzy. Po opłatkowych życzeniach nastąpił czas kulinarnej degustacji oraz przyjacielskich rozmów, które przerwało przybycie Świętego Mikołaja i związane z tym ogromne poruszenie wśród dzieci z Gostynina. Nasi honorowi goście musieli nieźle się nagimnastykować ukazując swoje talenty recytatorskie i wokalne zanim sędziwy staruszek z wielką siwą brodą oraz ogromnym workiem na plecach dał się przekonać na przekazanie jego zawartości oczekującym na to wydarzenie dzieciom. Oczywiście ubaw jak zawsze był po pachy.

Niestety wszystko co piękne szybko się kończy i nadszedł czas pożegnania. Ale czy na pewno żegnanym i żegnającym towarzyszyły takie uczucia jak smutek oraz żal? Oczywiście, że nie! W sercach uczestników wieczerzy wigilijnej w Zduńskiej Dąbrowie pozostanie przecież pamięć o tych wszystkich pięknych chwilach radości, uśmiechu, wspólnego przeżywania świątecznej atmosfery oraz zrozumienia, jedności, empatii i pomocy w obliczu ludzkich potrzeb, zwłaszcza potrzeb serca.

Do zobaczenia za rok. Czekamy na Was z utęsknieniem.

DSC_0071 (Kopiowanie)4 (Kopiowanie)

10 (Kopiowanie)9 (Kopiowanie)

8 (Kopiowanie)3 (Kopiowanie)

DSC_0289 (Kopiowanie)15 (Kopiowanie)

18 (Kopiowanie)12 (Kopiowanie)

1 (Kopiowanie)2 (Kopiowanie)

5 (Kopiowanie)6 (Kopiowanie)

7 (Kopiowanie)13 (Kopiowanie)

19 (Kopiowanie)17 (Kopiowanie)